VW Arteon: Дисплеи.

Иновативниот Active Info дисплеј (серија Highline) благодарение на повеќето инфо-профили Ви нуди приспособени информации на TFT дисплеј во боја, со висока резолуција и со 31,2 cm (12,3 инчи). Различните инфо-профили овозможуваат намерен избор на податоци коишто ќе се прикажуваат покрај класичните содржини како што се мерачот на број на вртежи, тахометарот и километражникот. Ракувањето се врши брзо и едноставно преку серискиот повеќефункциски управувач на Вашиот Arteon. По потреба, повикувате на пр. детални податоци за возењето или повикувате оптички приказ на Вашите системи за помош на возачот.

Head-up дисплејот (опционално) дополнително прикажува важни информации за возењето непосредно во Вашето видно поле. Брзина, сообраќајни знаци, активност на системите за помош, како и предупредувачки и навигациски напомени се проектираат директно на стакло пред предното стакло. Со тоа, сè ќе можете веднаш да прочитате и сепак да го задржите фокусот на патот. Дисплејот на којшто се прикажуваат податоците, може по желба да се спушти на инструментната табла и да се затвори во иста линија.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team