Дизајн на светлата

Сериски возите со целосни LED фарови, во кои покрај светлото за дневно возење спаѓа и автоматското вклучување на градското светло. Тоа преку сензори за затемнување придонесува за оптимално осветлување. Во комбинација со опционално достапните навигациски системи, Ви нудиме предикативни фарови. Тие однапред ги осветлуваат кривините - уште пред да свртите.

И задните светла одушевуваат со модерната и естетска LED технологија. А благодарение на динамичните трепкачи во задниот дел на Arteon Comfortline и HIghline, не само што ќе патувате безбедно, туку притоа и ќе изгледате одлично.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team