Пловете по звучните бранови.

Музички систем DYNAUDIO Confidence.

Звучи извонредно: Arteon е сериски опремен со радио "Composition Media". Во него спаѓаат осум звучника, како и прием на FM радио и читач за CD којшто репродуцира музика и во MP3, AAC и WMA формат. Дополнително, слот за SD картичка и USB-интерфејси нудат други можности за приклучување. Удобно поврзете го Вашиот мобилен телефон преку Bluetooth врска. Системот е опремен со корисни сензори за приближување: ако прст се приближи до контролно поле на дисплејот, полето се прикажува зголемено. На тој начин, ракувањето станува уште поедноставно и побезбедно.

Во Вашиот Arteon, по желба може да уживате во приемот на дигитално радио DAB+. Со тоа, дополнително примате и актуелни сообраќајни пораки, голем избор на станици, музика, временска состојба и многу повеќе. Може да се прикаже и графика, како на пр. планови на градови или анимации.

Опционалниот музички систем "DYNAUDIO Confidence" со Surround звук, којшто е прецизно приспособен на внатрешниот простор, дванаесетте звучника со централен звучник и сабвуфер, како и вкупната моќност од 700 вати овозможува фантастично доживување на звукот и оптимален звук со можност за индивидуализирање за сите патници.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team