Elegance и R-Line

Премиум квалитет, од елегантен, па сè до спортски.

освен тоа и многу опции за индивидуализација. Екстериерот од двете линии одушевува на пр. со фелните од лесен метал од 18 инчи и кружните хромирани ленти. Избрани детали, како динамичните задни трепкачи, овозможуваат елегантен приказ на најмодерното.

На прв поглед, Arteon R-Line може да се препознае по индивидуалниот преден дел со R-Line лого на решетката на ладилникот и формата во вид на C во црна боја со висок сјај. На задниот дел, задните спојлери коишто исто така се во црна боја со висок сјај и хромираните трапезни маски го потенцираат неговиот спортски карактер. Седнете на предните седишта во комбинација со кожа Alcantara или уживајте во опционалната опрема во кожа "Nappa" со "Nappa Carbon Style".

Кај Arteon Elegance во очи веднаш ќе Ви паднат матираните хромирани капаци на надворешните ретровизори. Тие се во хармонија со високосјајните хромирани ленти на браниците и натписот "Elegance" на крилата.

И во внатрешниот простор нема неисполнети желби. Со Arteon R-Line управувате со повеќефункциски спортски управувач во кожа и седите под црн внатрешен дел на покривот. Седиштата на двете линии на Arteon имаат навлаки од елегантна комбинација од кожа "Vienna" и Alcantara. Ексклузивниот ентериер на Arteon Elegance меѓу другото го формираат и декорациите што се резервирани за овој модел, со акцентна лента под инструментната табла.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team