Добре дојдовте на повисокото ниво.

Ентериер.

Опционалните декорации од алуминиум и дрво освојуваат со висококвалитетниот изглед и истовремено нудат хаптично уживање - исто како и стаклениот додаток на по желба достапниот навигациски систем "Discover Pro", којшто изгледа и се чувствува како премиум таблет. Дополнително имате можност да го опремите Arteon со бројни премиум технологии - како на пр. опционалното амбиентално осветлување за индивидуални расположенија во возилото и многу други првокласни опции.

За двете варијанти на опрема Comfortline и Highline, достапна е посебна селекција од навлаки на седиштата: сериски ќе уживате во кожата "Vienna" во комбинација со меката Alcantara, на пр. во светла сива Mistral боја. Или пак, изберете ја кожата "Nappa" којашто во Arteon Highline има спортски карбонски вметоци. На тој начин ќе го креирате Вашето сосема лично возило од соништата.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team