Систем за помош при застој.

Така комфорно ќе поминувате низ Stop and go сообраќај.

Опционалниот систем за помош при застој користи проверени функции како што се автоматското регулирање на растојанието ACC и системот за помош при одржување на коловозна лента "Lane Assist" за да овозможи комфорно непречено возење низ застојот. Па така, Arteon при брзина од 0 до 60 km/h го следи возилото пред Вас и самостојно управува со педалот за гас и со сопирачките во рамки на границите на системот. Притоа, возилото се држи во коловозната лента. Системот за помош при застој Ви помага во иритантниот Stop and go сообраќај и на тој начин може да помогне избегнување на незгодите типични за застој.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team