Избор на возен профил

Во новиот Arteon, истовремено патувате и динамично и економично. Дали сепак понекогаш посакувате Вашето возило да биде поспортски дизајнирано? Сакате да возите со уште поголема заштеда на гориво? Со опционалниот избор на возен профил, Вие одлучувате зависно од ситуацијата и од личните потреби. Изберете го саканиот профил со едноставно притиснување копче или пак на екранот на допир на Вашиот Infotainment систем. Потоа, погонот, управувачот, менувачот (кај менувач со двојна спојка DSG), па дури и фаровите автоматски ќе се приспособат. Секако, може да уживате и во сосема обичниот комфор - тоа го овозможува возниот профил "Normal".

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team