Клима-уред

Во Arteon, комфорот на 3-зонскиот клима-уред "Air Care Climatronic" е дел од сериската опрема. Во комбинација со опционалниот елегантен панорамски издигнувачки/лизгачки покрив од стакло со функција за електрично кревање и лизгање, не само што овозможува висококвалитетен надворешен изглед и прекрасни погледи и природна светлина, туку создава и уникатно чувство на просторност.

Освен тоа, новиот Arteon опционално располага со иновативно климатизирано комфорно стакло. Ова стакло, што се загрева безжично и рефлектира инфрацрвена светлина, го минимизира директното сончево зрачење.

Со исто така по желба достапното затемнето задно стакло и затемнетите странични стакла позади, патниците на задните седишта се заштитени од преголемо сончево зрачење, а со тоа дополнително се потенцира елегантниот изглед на Arteon.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team