Сериско шесто сетило.

Lane Assist.

Секогаш на Ваша страна - уживајте во предностите на сериските системи за помош, каков што е системот за помош при одржување на коловозната лента "Lane Assist". Тој помага да се избегнат незгоди поради несакано напуштање на коловозот. Во рамки на неговите граници, системот ги препознава ознаките на коловозот со помош на камера. Штом се регистрира можно напуштање на коловозната лента, "Lane Assist" може да го предупреди возачот и да сврти во спротивен правец со коригирачка управувачка интервенција. На тој начин возењето е побезбедно и покомфорно, дури и при долги патувања.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team