Мотори

Под заоблената хауба на новиот Arteon, повеќе ефикасни варијанти на мотори и менувачи овозможуваат максимална динамика. Таков е на пр. силниот BiTurbo мотор со 176 kW (240 КС) достапен за Arteon Comfortline и Highline (потрошувачка на гориво, l/100 km комбинирано 5,9; емисии на CO2 комбинирано, g/km: 152) којшто спаѓа во најмоќните дизел агрегати што во моментот се нудат. Со овој мотор, сериски добивате погон на сите тркала 4MOTION како и електронска блокада на диференцијал XDS и адаптивно регулирање на подвозјето DCC.

Ова важи и за предводникот помеѓу Otto-моторите на Arteon, резервиран за варијантата на опрема Highline, којшто импресионира со 206 kW (280 КС) (потрошувачка на гориво, l/100 km комбинирано 7,3; емисии на CO2 комбинирано, g/km: 164).

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team