Навигацијата може да биде толку комфорна.

Опционално достапниот навигациски систем "Discover Media" во Arteon Ви помага да го најдете најдобриот пат до Вашата цел. Благодарение на интегрираната Bluetooth технологија, и телефонирањето без раце е значително поудобно. Покрај тоа, "Discover Media" е опремен со екран на допир за едноставно ракување, CD-плеер, USB приклучоци компатибилни со Apple, како и отвор за SD-картички за репродукција на MP3 и WMA датотеки. Ако сакате уште повеќе: исто така по желба достапниот навигациски систем "Discover Pro"* е Infotainment систем за оние со навистина големи барања. Тој нуди екран на допир од 23,4 cm, прегледен приказ на мапите во 3D и внатрешна флеш меморија. Говорното управување реагира на именувањето на местата и улиците и ја пресметува рутата според инструкциите. Со приклучениот телефон, Вие сосема едноставно ќе повикувате лица од Вашиот мемориран телефонски именик со тоа што ќе го изговорите нивното име. На тој начин, двете раце ќе ги задржите на управувачот и целосно ќе се концентрирате на сообраќајот.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team