Седишта

По Ваша желба, во Arteon Comfortline и Highline на располагање Ви стојат целосно електрични седишта, коишто со многубројните функции нудат уште поголем комфор. Меѓу другото, ќе уживате во предностите на електрично регулираните потпирачи за лумбалниот дел од рбетниот столб. Ако се одлучите за Arteon Comfortline, покрај тоа на тие седишта ќе може да уживате и во активна климатизација: Вентилаторите, коишто дуваат благо покрај телото и на тој начин според желбите влијаат на температурата, нудат пријатна вентилација. Преку канали за воздух со специјална форма во перничките на седиштата, се отстрануваат влагата и топлината, со цел прекрасно да се чувствувате и на долгите патувања. Седиштето што се поместува на 12 начини (опција Comfortline) како и седиштето што се поместува на 14 начини (опција Comfortline и Highline), Вам како возач на Arteon Ви нудат можност да се релаксирате со масажа за време на возењето.

За која и варијанта да се одлучите: како возач седите на ergoComfort седишта што се особено пријатни за грбот, а коишто го носат жигот на Aktion Gesunder Rücken e. V. за извонредна ергономија.

И сопатниците на задните седишта во новиот Arteon може да се чувствуваат како дома: на пр. благодарение на комфорниот простор за нозе и за глава.

Затвори
Мени
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team