Звук

Во сериското радио "Composition Media" спаѓаат осум звучника, како и прием на FM радио и читач за CD, којшто репродуцира музика во MP3, AAC и WMA формат. Дополнително, слот за SD картичка и AUX-IN и USB интерфејси нудат други можности за приклучување. Удобно поврзете го Вашиот мобилен телефон преку Bluetooth врска. Системот е опремен со корисни сензори за приближување: Ако прст се приближи до контролно поле на дисплејот, полето се прикажува зголемено. На тој начин, ракувањето станува уште поедноставно и побезбедно.

Во Вашиот Arteon, по желба може да уживате во приемот на дигитално радио DAB+. Со тоа, дополнително примате и актуелни сообраќајни пораки, голем избор станици, музика, временска состојба и многу повеќе. Може да се прикаже и графика, како на пр. планови на градови или анимации.

Опционалниот музички систем "DYNAUDIO Confidence" со Surround звук, којшто е прецизно приспособен на внатрешниот простор, дванаесетте звучника со централен звучник и сабвуфер, како и вкупната моќност од 700 вати, овозможува фантастично доживување на звукот и оптимален звук со можност за индивидуализирање за сите патници.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Динамика и дизајн во врвна форма. Arteon.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team