Мени
Затвори мени

Е-Прашалник

Почитувани,

ви благодариме за интересот за учество во нашето истражување на клучните прашања поврзани со електричните автомобили.

Прашалникот има истражувачка, но и едукативна цел и е составен од два дела:

  1. Прв дел - Вашиот став поврзан со електричните автомобили
  2. Втор дел - Промена во Вашиот став по прегледување на неколку едукативни видеа за електричните автомобили

Доколку целосно го комплетирате прашалникот, ќе имате шанса да бидете еден од 3-те среќни добитници на Volkswagen Electric Experience.

Ви благодариме,
Вашиот Volkswagen тим

Напомена: јазикот на одговарање на прашалникот може да се промени во горниот десен агол откако ќе пристапите на линкот подолу.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team