Едноставно исклучете ги и заштедете гориво.

Доколку за време на возењето е потребна помала моќност на моторот, активното управување со цилиндрите ACT иницира исклучување на два од четирите цилиндри. Со тоа се намалува потрошувачката на горивото, но сепак не се нарушува хомогената работа на моторот. Бидејќи ова се случува скоро незабележливо, режимот со 2 цилиндри можете да го прочитате на повеќефункцискиот приказ.

Затвори
Мени
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team