ergoActive седиште. Кога Вашиот грб Ви лежи на срце.

Со опционалното ergoActive спортско седиште со 14 начини на поставување се одлучувате за спортска, како и комфорна опрема на седишта. Седиштето на возачот со цврста основна лумбарна структура може да се загрева и електрично да се поставува. Покрај висината на седиштето, може индивидуално да варираат и длабочината на седиштето и накосувањето на потпирачот. А за крај, но не и најмалку важно, електричната лумбарна потпора со функција за масажа Ви подготвува опуштање и релаксирање.

ergoActive седиштето на возачот може да придонесе за избегнување на проблеми со грбот, како и за поголем комфор за време на возењето. Затоа тоа веќе од 8 декември 2011 е означено со независниот печат за квалитет "Проверено и препорачано" на регистрираното здружение Акција за поздрав грб, кој означува производи кои се погодни за грбот.

Затвори
Мени
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team