VW Golf: Кожна опрема

За Вашиот Golf изберете ја Вашата претпочитана опрема од разни навлаки од кожа и ArtVelours. Кај опремата Vienna Ве очекува посебна карактеристика: Кожата е перфорирана и прикажува контрасти во боја. За што и да се одлучите, возачот и совозачот ќе се разгалат со комфорни седишта кои се грижат за добро странично држење. Се разбира предвидено е и греење на седиштата. Покрај тоа радувајте се на кожа која е лесна за држење на рачката на рачната сопирачка, на кожниот повеќефункциски управувач и на рачката на менувачот. Од Comfortline управувачот опционално може и да се загрева - благослов во ладните денови.

Затвори
Мени
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team