Остварете профит од голема влечна сила при ниска потрошувачка.

TSI бензинските мотори освојуваат со моќност и штедливост. Остварете профит од максимален вртежен момент веќе при низок број на вртежи. Агрегатите со нивната комбинација од мала зафатнина, турбо полнење и директно вбризгување овозможуваат рамномерно развивање на моќност. За тоа се користи Downsizing техниката: Овде и покрај споредливо малата зафатнина моторите произведуваат висока моќност.

TDI моторите се дизел мотори со турбо полнење и директно вбризгување на гориво со Common-Rail технологија. Тие се одликуваат со штедливост, голема влечна сила и многу голема моќност. Покрај тоа тие работат особено тивко и благодарение на високиот вртежен момент поддржуваат и спортски начин на возење.

Затвори
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team