VW Golf.

Надворешност.

Golf освојува и од формални аспекти до најмалите детали: Предниот дел се одликува со нагласена атлетска решетка за ладење со амблем Volkswagen, зад која се крие предниот сензор за разни опционални системи за помош. Во варијантите на опрема Comfortline и Highline решетката за ладење е украсена со фини хромирани лајсни. Притоа тој изгледа рамно и има динамичен изглед поради тенките фарови кои се издолжуваат до висина на калниците и поради браниците кои се израмнети во долниот дел. Неговата занесна силуета со карактеристичниот C столб во комбинација со неговото големо меѓуоскино растојание и кратките надвиснати делови зрачи со елан, кој е достоен за еден Golf. Во задниот дел освојуваат моќните елегантни контури, задниот дифузер и фаровите во LED техника кои изгледаат самоуверено.

Затвори
Мени
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team