VW Golf.

Внатрешност.

Внатрешноста на Golf Ве поканува директно да заземете место и да не излегувате колку што е можно подолго. Тоа се должи меѓу другото на великодушните пропорции, кои нудат пријатна слобода за нозете за патниците напред, како и за патниците во задниот дел. Освен тоа внатрешноста се истакнува со висококвалитетно обработени материјали и серија на интелигентни детални решенија, кои освојуваат оптички, како и хаптички. На пример со ергономските седишта, големиот простор за товарање и средишната конзола која е благо накосена кон возачот, кои поради нивната специјална ергономија се оптимално лесни за ракување, како и прекинувачите кои се осветлени во бела боја.

Затвори
Мени
Затвори мени

Разноврсен како ниту еден друг автомобил. Golf.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team