Новиот Passat GTE

Новиот Passat GTE Plug-in Hybrid

Стартувај видео

Passat GTE ¹. Модерна мобилност со хибридна технологија. Мислете на иднината : Технологијата во новиот Passat GTE со plug-in хибрид не само што ја зголемува на силата на моторот на патот , туку и затоа што е многу економичен . Со својот електричен досег, тој е ориентиран кон идната и одржливата мобилност.

Дизајн. Passat GTE¹ зрачи со елеганција и класа. Благодарение на неговите јасни дизајнерски елементи и динамични пропорции гарантирано ќе остави траен впечаток .

Надворешност
Алуминиумски фелни
Внатрешност
Осветлување

Надворешност

УбедуваПри првиот поглед, и повеќе од еднаш.

Passat GTE plug-in хибрид не e само елегантен, туку и многу спортски. Дизајнот со впечатлив светлосен потпис дава моќен и сигурен настап.             

Алуминиумски фелни

Сé се врти околу вас.   

Може да го имаат вашиот сопствен стил - и уникатната Passat легура на алуминиумски фелни. Одберете помеѓу дизајните во класичен и елегантен стил, или динамичен и спортски.                

*Нашите возила се опремени со летни гуми како стандард         

Внатрешност

Го привлекува вниманието.   

Со син, контрастен тапацир, Passat GTE¹ со боја со акценти прави совршен спој на својот спортски и елегантен изглед кој совршено се вклопува.       

Осветлување

Оставете сé на него.     

Passat GTE нуди сé на едно место, притоа користејќи пионерска технологија.         

Plug-in хибрид. Двојно е подобро: на висок вртежен момент, хибридниот погон на новиот Passat GTE¹ комбинира турбо бензински мотор со постојано подготвен електромотор - за динамичен и економичен начин на возење.

Plug-in хибрид
Досег
Управување со полнењето
GTE-Mode
E-Mode

Plug-in-Hybrid

Ефикасна соработка.  

Новиот Passat GTE е комбинација на ефикасноста на електричниот погон со моќта на мотор со внатрешно согорување.           

Досег. 

Мислете на долг рок: Со еден чисто електричен досег од 55 километри, мерено според WLTP (70 км под NEDC) докажува дека вашиот Passat GTE нуди ефикасна мобилност со голем досег благодарение на plug-in хибридната технологија, која веќе постигнува 0 емисии и работи речиси безшумно.                                    

Управување со полнењето

Со полна енергија во текот на денот. Едноставноста во полењето го прави тоа возможно.        

Подгответе се за вашиот секојдневен живот: plug-in хибрид технологија го овозможува тоа за вас, батеријата на електричниот мотор лесно се полни од надворешен извор на енергија.                 

GTE-Mode

Забележлива динамичност.  

Спортски? Во режимот GTE, искористете ја комплетната моќност на TSI моторот и електричниот мотор.            

E-Mode

Ослободување од штетните емисии со допир на копче.    

Одговорни за удобноста во возењето: Користење на копчето E - лоцирано веднаш до менувачот, го претвора возилото во чисто електрично.                

IQ. DRIVE IQ.DRIVE е претставник на сите интелигентни системи за помош на возачот во Volkswagen. Целата технологија кој е достапна денес, беше развивана за иднината од нас, кои сме посветени на идните технологии. IQ.DRIVE ја претставува суштината, иновативноста и визионерството со еден јасен фокус: вашата удобност и вашата безбедност.

Travel Assist
Адаптивен темпомат ACC
Паркирање

Асистент за патување

Уживајте во вашата удобност со допир на едно копче.     

Бидете удобни зад управувачот, додека системите за асистенција во вашиот Passat превземаат дел од работата. Системите за асистирање го прават возењето попријатно и порелаксирано од било кога досега.                   

Адаптивен темпомат ACC  

Помага да се задржи растојанието.      

Со адаптивниот темпомат ACC, со предвидлива контрола на патувањето, ви помага во одржување на растојанието до возилото пред вас при брзина до 210 км/ч.

 

Паркирање

Паркирањето никогаш не било полесно.    

Дури и паркирањето е работа од минатото. Со на стандардните сензори за паркирање и асистентот за помош при паркирање "Park Assist", паркирањето е едноставно и автоматско. 

Кога паркирате и маневрирате задржете ја контролата над вашето возило.                                

Во границите на системот.      

Поврзување. Во Passat GTE¹ сé е на Интернет. И навистина е така, како што е тоа и во вашиот живот - секогаш и секаде, со пријателите, семејството и бизнис партнерите. А фиксната вградена е-sim картичка ви овозможува на вас пристап до мобилните интернет услуги и услугите на We Connect². Беспрекорно и стандардно. Останете секогаш онлајн со пристап до сите потребни информации и забава.

We Connect
We Connect Plus
Мобилен клуч
Апликации и услуги во автомобилот

We Connect: Вие и Вашиот Passat GTE секогаш поврзани.      

Вашиот влез во дигиталните услуги на Volkswagen и директното поврзување на вашето возило: Со We Connect пакетот, конекцијата е интегрирана во вашиот Volkswagen, а со тоа, по активирањето, може да понуди бројни корисни и иновативни онлајн услуги и услуги за бесплатно користење.

 

* Предмет на локална достапност

We Connect Plus

We Connect Plus: Поврзување.

Целиот свет на дигитални услуги од Volkswagen носи поврзување на едно ново ниво: We Connect Plus нуди дополнителни  функции на интелигентната навигација со информации во реално време, медиа, стриминг и интернет радио за да го користите вашиот паметен телефон како далечински управувач за практичните функции на возилото - за уште поголема удобност, забава и информации во реално време.    

* Предмет на локална достапност.

Мобилен клуч 

Споделете го вашиот GTE.      

Практичен и умен: Отклучен и заклучен на ваше барање, лесно и брзо со вашиот паметен телефон* како клуч. Мобилниот клуч може да го праќате на пријателите или членовите на семејството мошне едноставно со што можете лесно да го користите возилото вие или вашите блиски.

Предмет на локална достапност. Достапно само за паметни телефони Samsung со GSMA стандард. Предуслов е поседување на опционалниот систем за навигација "Discover Pro".             

Апликации и услуги во автомобилот

Решенија за мобилност.   

Понекогаш тие постојат само за да го направат животот малку полесен. Апликациите за автомобилот од Volkswagen може да ги симнувате директно во вашиот инфозабавен систем. Врската со We Connect, и We Connect Plus го прави вашето секојдневие со вашиот Passat многу удобно. Со апликации како за пример We Park, услугите кои ние ги нудиме за да го олесниме вашиот живот. 

Инфозабавен систем. Во вашиот нов Passat GTE¹ вие и вашите патници можете да уживате во забавата и конективноста. Уживајте во супериорниот звук, едноставната навигација и удобноста на Voice Control системот.

Стриминг и Интернет
Гласовна контрола
Телефонски интерфејс „Comfort“.

Медиа стриминг

Беспрекорен пристап до услугите за стриминг.    

Вашиот Passat GTE има секогаш пристап до вашите омилени услуги: инфозабавниот систем ви ги нуди избраните стриминг услуги и благодарение на хибридното радио, целиот свет на интернет радио станиците ви стојат на располагање.

*Предмет на локална достапност

Гласовна контрола

Чекање за вашата команда: гласовна контрола.      

Разговарајте и давајте команди на вашето возило со гласовната контрола, без притоа да го тргнете погледот од патот или рацете од воланот. Без разлика дали ќе изберете гласовна команда, ваша омилена музика или нова рута на навигацијата - гласовната контрола секогаш ви стои на располагање.                                  

Телефонски интерфејс "Comfort". 

Задржете го вниманието на патот додека превземате повици максимално безбедно безбедно.        

Телефонскиот интерфејс "Comfort" овозможува релаксиран разговор во текот на возењето. Особено практичен: на интегриран простор со индуктивна врска со надворешна антена и функција за индуктивно полнење. 

Ценовник

За да ја користите We Connect услугата на Volkswagen потребно е да имате сметка со ваше корисничко име и лозинка со која ќе се најавите. Во прилог е посебниот We Connect договор. Договорот за We Connect Plus го поврзуваме онлајн заедно со Volkswagen AG. За We Connect Plus, потребно е корисникот да го поседува повеќе од 90 дена, по што може да го регистрира на www.portal.volkswagen-we.com и да ги добиете сите услуги целосно бесплатно во времетраењето на вашата сопственост на возилото.