Уживајте во удобноста со допир на копче.

Асистент за патување.

Со новиот Passat, опремен со технологијата "Travel Assist", веќе можете да уживате во удобноста со едноставно притискање на копче на управувачот. " Travel Assist " обезбедува удобност при возењето на високо ниво 1,2:
  • Особено на автопат " Travel Assist " ја следи брзината за вас, земајќи ја во предвид оддалеченоста на возилото пред вас.
  • А со автоматскиот DSG менувач со двојна спојка, можете да возите опуштено низ сообраќајниот метеж.

 

1. Во границите на системот.

2. Возачот мора да биде подготвен да ja превземе контролата над возилото во било кој момент.

Reichweiten, Verbrauchs- und Emissionsangaben sind Prognosewerte.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team