Забележлива агилност.

GTE-Mode.

GTE-Mode.

Со притискање на копчето GTE, доживувате нешто сосема поинакво: со вртежен момент од 400 Nm, неговата максимална моќност од 160kW (218 кс) целосно се ослободува и со тоа возилото добива спортски перформанси. Таканаречениот "Boost" значи комбинирана работа на електричниот и бензинскиот TSI мотор. Во режимот GTE, сè е насочено кон перформансите, што веднаш го чувствувате на педалата за гас и на попрецизниот управувач.

 

Passat GTE

  • комбинирана потрошувачка на гориво во литри на 100 km: 1,8 - 1,7
  • потрошувачка на енергија во kWh на 100 km: комбинирано 13,9 - 13,4
  • емисии на СО2 комбинирани во g на km: 40 - 38,
  • класа на ефикасност: A +

Reichweiten, Verbrauchs- und Emissionsangaben sind Prognosewerte.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team