Свежа енергија секој ден.

Управување со полнењето

Полнење.

Полнењето е полесно од промена на сијалица. Батеријата на електричниот мотор може да се снабдува со струја во домашни услови на прекинувач од 220 волти, или пак на станиците за јавно полнење. Целосното полнење на литиум-јонската батерија, трае околу 6 часа и 15 минути. Доколку користите станица за јавно полнење со повисок капацитет, или wallbox полнач, полнењето е можно во рок од четири часа.

Passat GTE

  • комбинирана потрошувачка на гориво во литри на 100 km: 1,8 - 1,7;
  • потрошувачка на енергија во kWh на 100 km: комбинирана 13,9 - 13,4;
  • емисија на CO2 комбинирана во g на km: 40 - 38,
  • класа на ефикасност : A+

Reichweiten, Verbrauchs- und Emissionsangaben sind Prognosewerte.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat GTE.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team