Елеганција и динамика – под еден покрив.

Надворешност.

Новиот Passat соединува постојана функционалност и спортски тек на линиите во стилски изглед. Со новата течна силуета и нагласениот тек на линии тој ги исполнува и највисоките барања. Маркантната заштитна решетка на вентилаторот и светлосните сигнатури на фаровите веднаш ќе го привлечат Вашиот поглед.

Радувајте се на експресивниот надворешен изглед и на висококвалитетната обработка. Предните и задните браници, LED фаровите односно опционалните LED-Matrix фарови, како и ново оформените LED задни светла ќе Ве импресионираат со нивниот модерен дизајн.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team