Уживајте во комфор со притискање на копче.

Travel Assist.

Со новиот Passat помошта при возењето за Вас повеќе не е сон од иднината: Со техниката на системот за помош "Travel Assist" кој може да се добие по желба, со притискање на копче на управувачот веќе денес можете да уживате во комфор. "Travel Assist" се грижи за комфор при возењето на високо ниво1,2:

  • "Travel Assist" за Вас може да ги одржи коловозната лента и брзината и притоа во предвид да го земе растојанието до сообраќајот пред Вас, особено на автопат и на добро изградени рурални патишта.
  • Заедно со менувачот со двојна спојка DSG ќе возите рекалсирано низ застој и Stop-and-go сообраќај.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Der Fahrer muss jederzeit bereit sein, das Assistenzsystem zu übersteuern, und wird nicht von seiner Verantwortung entbunden, das Fahrzeug umsichtig zu fahren.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team