Оптимирана за кратки растојанија на сопирање.

Електромеханичка серво сопирачка

Доколку ненадејно треба да ја намалите брзината, сопирачките на вашето возило треба да реагираат ефективно и без задоцнување. Електромеханичката серво управувачка исто така го помага возењето - со импресивни придобивки:

·        Опционалниот систем Adaptive Cruise Control ACC реагира со поголем комфор. Интервенциите во сопирањето може да се контролираат со поголема прецизност со електромеханичката серво сопирачка.

·        Вашето растојание на сопирање може значајно да се намали заедно со системот Front Assist со надзор на пешаци.1 Тоа овозможува да се намали ризикот од судир со пешаци и исто така да се намали брзината на судирот во случај на незгода.

1 Во рамките на границите на системот.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team