Уживајте во комфор со притискање на копче.

Систем за помош во возење

Со новиот Mistral, помошта во возењето веќе не е само желба: благодарение на технологијата на опционалниот систем за помош во возење. Веќе можете да уживате во комфорот само со притискање на копче на управувачот. Системот за помош во возење гарантира високо ниво на комфор за време на возењето1,2:

·        Особено на автопати и добро развиени неасфалтирани патишта, системот за помош во возењето може да ја задржи вашата лента и исто така да го земе во предвид растојанието од сообраќајот пред вас.

·        Во комбинација со менувачот со двојна спојка DSG, може да останете релаксирани и во сообраќаен метеж и stop-and-go сообраќај.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Der Fahrer muss jederzeit bereit sein, das Assistenzsystem zu übersteuern, und wird nicht von seiner Verantwortung entbunden, das Fahrzeug umsichtig zu fahren.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Подобрете го квалитетот на вашиот живот. Новиот Passat.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team