Силен настап со компактен Crossover дизајн.

Поставете нови стандарди со дизајнот на T-Cross: непрекинатата рамена линија од хаубата на моторот до задните светла, полигоналната каросерија и зголеменото растојание од тлото ја сочинуваат прогресивната форма и на ова мажествено теренско возило му даваат динамичен изглед.

Неговиот Offroad карактер дополнително се засилува со вдлабнатините на хаубата на моторот, коишто го прават да изгледа уште помоќен и подолг. Подигнатата положба на седиштата, типична за теренско возило, веднаш Ви дава чувство како да сте над сè. А благодарение на рамните линии на прозорците, за време на возењето имате добра прегледност.

Уживајте во модерниот дизајн и висококвалитетната изработка на Вашиот T-Cross. За свежиот изглед придонесуваат и црните пластични капаци на куќиштата на тркалата и страничните прагови. Истото инаку важи и за изгледот на задниот дел на T-Cross - задниот дел со неговите маркантни рефлектирачки ленти и LED задни светла сигурно ќе остави траен впечаток.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team