Индивидуално според Ваш вкус.

Карактер.

Сакате кога Вашето возило има карактер, а притоа ја рефлектира Вашата лична замисла? Во тој случај, апсолутно ќе Ве воодушеви серискиот ентериер и индивидуалните можности за нагодување на новиот T-Cross: во однос на декорациите, по желба на располагање Ви стојат три пакета со различен дизајн. Изберете го Вашиот омилен и дозволете внатрешниот простор на Вашиот T-Cross да има повеќе карактер и впечатливост благодарение на различните бои за средишните и внатрешните делови на навлаките на седиштата, декорациите, како и капакот на средишната конзола.

Покрај многуте можности за нагодување, T-Cross нуди и висок степен на комфор: линиите на опрема T-Cross и Life се опремени со удобни и висококвалитетни седишта со текстилен материјал. Во T-Cross Style, напред седите на спортски комфорни седишта.

Благодарение на индиректното амбиентално осветлување за линијата на опрема Style и опционално и за T-Cross Life, повеќе нема да Ви недостига убава атмосфера во внатрешниот простор. Амбиенталното осветлување нуди децентни светечки акценти во внатрешноста на Вашиот T-Cross ­- тоа е особено пријатно при возење ноќе или при подолги патувања во темнина, а покрај тоа дава и стилски изглед.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team