Влезете и чувствувајте се одлично.

Нуди многу причини за радување: линијата на опрема Life. Со повеќефункцискиот управувач, со само едно притиснување копче управувате на пр. со Вашите омилени радиостаници. Дали често патувате? Тогаш, просторот за сместување е особено практичен. Подот во багажниот простор нуди простор за габаритни предмети, а покрај тоа може да се склопи и седиштето на совозачот. Со повеќефункцискиот индикатор "Plus" директно во Вашето видно поле, може со еден поглед да видите важни информации како моменталната потрошувачка и предвидениот досег. Практичната голема кутија за сместување во средишниот потпирач за раце напред, како и стилските декорации "Pineapple" придонесуваат за успешниот ентериер. 16-инчните тркала од лесен метал "Belmont" совршено го заокружуваат динамичниот изглед на Вашиот T-Cross.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team