Комфор, каков што Вие го сакате.

Предните седишта имаат повеќе предности во однос на комфорот: од линијата на опрема Life, потпирачот на совозачкото седиште може целосно да се склопи. Тоа создава простор за Вас - баш тогаш кога често транспортирате долги и компактни предмети.

Сè Ви е пред очи, а тоа сепак не ја нарушува прегледноста: високата позиција на седиштата овозможува поголем комфор за време на возењето, како и при влегувањето и излегувањето. Освен тоа, таа на патот Ви овозможува добра прегледност на сите страни.

Со опционално достапните потпирачи за лумбалниот дел од рбетниот столб, ќе патувате особено штедејќи го грбот. Тие за време на возењето го отпуштаат Вашиот грб и придонесуваат за оптимална седечка позиција. Ако подолго патувате, потпирачот за лумбалниот дел од рбетниот столб ја отпушта мускулатурата на Вашиот грб и истовремено го штеди Вашиот рбетен столб.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Новиот T-Cross.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team