Ја покажува неговата спортско-експресивна страна - T-Cross.

Маркантни форми, атлетски карактер: со опционалниот R-Line пакет, го потенцирате спортскиот дух на Вашиот T-Cross. Веднаш штом го погледнете предниот дел, ќе ги забележите браниците специфични за R-Line во истата боја како на возилото, црното рапаво куќиште на тркалото напред, како и црната решетка на ладилникот со R-Line лого. Горните делови на вратите специфични за R-Line во боја на возилото и дизајнерските ленти со логото R-Line на страничните делови и предните врати совршено се вклопуваат во спортскиот изглед. Ако погледот го свртите на задниот дел на T-Cross, таму веднаш атрактивен го прават дифузорот во црна боја специфичен за R-Line и долниот дел од браниците во боја на возилото.

Влезете во T-Cross и ќе се одушевите од виококвалитетната внатрешна опрема во типичен R-стајлинг: лентите за влегување напред со R-Line лого, сериските декорации "Race" како и педалите и потпирачите за нозе од нерѓосувачки челик, веднаш ќе Ви го привлечат погледот. Маркантниот изглед дополнително се засилува со внатрешниот дел од покривот во црна боја и подните простирки со декоративни шевови. Особено убава атмосфера овозможува амбиенталното осветлување коешто го облева внатрешниот простор во пријатна светлина. Спортско-елегантните детали се наоѓаат низ целиот внатрешен простор. Притоа, маркантното R-Line лого го има на повеќефункцискиот спортски управувач со контрастен шев, како и на почетниот екран. Вкупниот естетски впечаток го дополнуваат R-Line спортските комфорни седишта со текстилен материјал/микровлакна "Carbonflag" и ArtVelours со вшиено R-Line лого.

Програма на тркала што ќе Ви се допадне: сериските тркала од лесен метал од 17 инчи "Sebring" во сива металик боја и 18-инчните "Nevada" во црна боја со сјајна површина совршено го заокружуваат R-Line пакетот.

Маркантни форми, атлетски карактер: со опционалниот R-Line пакет, го потенцирате спортскиот дух на Вашиот T-Cross. Веднаш штом го погледнете предниот дел, ќе ги забележите браниците специфични за R-Line во истата боја како на возилото, црното рапаво куќиште на тркалото напред, како и црната решетка на ладилникот со R-Line лого. Горните делови на вратите специфични за R-Line во боја на возилото и дизајнерските ленти со логото R-Line на страничните делови и предните врати совршено се вклопуваат во спортскиот изглед. Ако погледот го свртите на задниот дел на T-Cross, таму веднаш го прават атрактивен дифузорот во црна боја специфичен за R-Line и долниот дел од браниците во боја на возилото.

Влезете во T-Cross и ќе се одушевите од виококвалитетната внатрешна опрема во типичен R-стајлинг: лентите за влегување напред со R-Line лого, сериските декорации "Race" како и педалите и потпирачите за нозе од нерѓосувачки челик, веднаш ќе Ви го привлечат погледот. Маркантниот изглед дополнително се засилува со внатрешниот дел од покривот во црна боја и подните простирки со декоративни шевови. Особено убава атмосфера овозможува амбиенталното осветлување коешто го облева внатрешниот простор во пријатна светлина. Спортско-елегантните детали се наоѓаат низ целиот внатрешен простор. Притоа, маркантното R-Line лого го има на повеќефункцискиот спортски управувач со контрастен шев, како и на стартниот екран. Вкупниот естетски впечаток го дополнуваат R-Line спортските комфорни седишта со текстилен материјал/микровлакна "Carbonflag" и ArtVelours со вшиено R-Line лого.

Програма на тркала што ќе Ви се допадне: сериските тркала од лесен метал од 17 инчи "Sebring" во сива металик боја и 18-инчните "Nevada"** во црна боја со сјајна површина совршено го заокружуваат R-Line пакетот.

* Unsere Fahrzeuge sind serienmäßig mit Sommerreifen ausgestattet. ** Diese Leichtmetallräder sind ein Angebot der Volkswagen R.

Затвори
Мени
Затвори мени

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team