Јасни аргументи. Уште на прв поглед.

Поставете пример како се вози со светла: T-Cross е сериски опремен со халогенски фарови и LED светло за дневно возење во предниот браник. За линијата на опрема Life, можете дополнително да нарачате LED фарови со формата што е типична за T-Cross. Во T-Cross Style, тие се сериски вградени. LED фаровите во коишто е интегрирано LED светлото за дневно возење се одликуваат со голем волумен на светлина и спектар на бои слични на дневната светлина. При лоши временски услови, тие дополнително ја подобруваат Вашата прегледност.

Сериските LED задни светла навистина мамат погледи - особено кај T-Cross Style, којшто дополнително е опремен со позициони светла.

Непрекинатата рефлектирачка лента на задната врата нуди индиректно осветлување и совршено го заокружува светлосниот концептот.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Новиот T-Cross

  1. 1.

    Прикажаните возила се со вклучена дополнителна опрема. Gehe zurück

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team