Бидете флексибилни и додека сте на пат

Без разлика дали се работи за кеси со намирници, габаритна спортска опрема или голем багаж за патување - задниот дел и багажниот простор на Вашиот T-Cross нудат голем простор за сместување. А како дел од сериската опрема, ќе бидете одушевени и со високиот степен на флексибилност: варијабилната клупа со задни седишта може да се приспособи на Вашите желби. Без разлика дали ќе ја поместите целосно нанапред за на тој начин создадениот простор за сместување да го искористите за багаж или кеси од шопинг, или пак целосно или асиметрично ќе ја склопите во рамна површина за товарање. Зависи целосно од Вас. Благодарение на просторниот концепт во задниот дел, ќе возите убаво и комфорно бидејќи големиот простор за нозете и на високите луѓе ќе им овозможи повеќе слободен простор за движење.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Новиот T-Cross.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team