Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Роден со самодоверба.

Како прв Volkswagen Crossover новиот T-Roc ги поврзува суверенитетот на теренско возило и агилноста на компактно возило. Неговиот дизајн покажува карактер: висококвалитетен, ориентиран кон детали и самоуверен. Покрај тоа со неговиот волумен на товарање до 1290 литри тој покажува, дека компактниот дизајн и соодветноста за секојдневна употреба не се контрадикторни.

Варијанти на опрема

Опрема & дизајн

Оставете траен впечаток. Радувајте се на експресивниот дизајн, многубројните можности за индивидуализација и висококвалитетната обработка до најмали детали: T-Roc знае да импресионира.

Лак во две бои

Лак во две бои
Разликувајте се од другите.

Weil Eintönigkeit einfach nicht zu Ihnen passt. Mit der Zweifarblackierung des T-Roc Design beweisen Sie Stilsicherheit. Für den T-Roc Sport stehen Ihnen die Farben Schwarz und Flash-Rot optional zur Verfügung.

Повеќе

 

Карактер

Карактер
Покажете кои сте.

Барате автомобил со сопствен карактер? Со T-Roc ќе возите модерен Crossover, кој импресионира со неговиот самоуверен дизајн.

Повеќе

 

Светло

Светло
Бидете забележани.

Дење и ноќе: Со концептот на светло T-Roc воодушевува со неговиот самостоен дизајн со маркантното светло за дневно возење вградено во браникот.

Повеќе

 

T-Roc Sport

T-Roc Sport
Покажете спортски дух.

Со T-Roc Sport оставате впечаток. Тој воодушевува во оваа опрема со многу спортски детали, кои го забрзуваат чукањето на срцето на возачот.

Повеќе

 

T-Roc Design

T-Roc Design
Експресивен дизајн за Вашето секојдневие.

Во T-Roc Design радувајте се на особено голема слобода за дизајн, на каросеријата и на внатрешниот простор. За T-Roc, кој совршено ја отсликува Вашата личност.

Повеќе

Врвните карактеристики на новиот T-Roc од различни агли.в

Info­tainment.

Добијте повеќе од секое возење. Искористете го времето во Вашот T-Roc. Модерниот Infotainment во T-Roc Ве информира за она што е актуелно, Ви овозможува да телефонирате преку уредот за разговор со слободни раце или ги репродуцира Вашите омилени песни и Ве навигира до целта. А доколку сакате, благодарение на говорното управување дури и ги слуша Вашите зборови.

Infotainment

Услуга за итен повик

Назад кон прегледот

Во добри раце сте.

Добро е тоа што секогаш има некој, кој е тука за Вас: Со опционалната услуга за итен повик во секое време ќе ја добиете централата за итни повици на Volkswagen со притискање на црвеното SOS копче. При незгоди со отворање на воздушните перничиња автоматски се повикува помош.

Connectivity

Назад кон прегледот

Повеќе не возете без интернет.

Интернетот може да биде толку корисен - исто во Вашиот T-Roc. Опционалните онлајн услуги Car-Net "Guide & Inform", Car-Net App-Connect и Car-Net "Security & Service" нудат многу, што може да Ви помогне во секојдневието и во несекојдневни ситуации.

Active Info Display

Назад кон прегледот

Гледајте ги токму оние информации, кои сакате да ги видите.

Аналогноста е минато. По желба заменете го класичниот приказ на столбови со дисплеј со висока резолуција. Иновативната, модерна инструментна табла Active Info Display може да Ви даде информации, кои се протегаат надвор од брзината и приказот за гориво.

Радио и навигација

Назад кон прегледот

Останете фокусирани со добра забава.

Во Вашиот T-Roc Вие одлучувате што се случува. Во врска со тоа за избор имате две радија со соодветни звучници, техника која е едноставна за ракување и многу можности за приклучоци. Или одлучете се за навигацискиот систем "Discover Media", кој исто така ги исполнува скоро сите желби.

Soundsystem beats

Назад кон прегледот

Потребни Ви се ниски тонови?

Вклучете - Вашата сопствена улична свирка Ве очекува! По желба, уред од специјалистите за звук Beats Electronics во Вашиот T-Roc се грижи за правилните ниски тонови. Затоа што тие не покажуваат колку добар звук се слуша само кај марката на слушалки by Dr. Dre.

Комфорна телефонија

Назад кон прегледот

Останете добро поврзани во мрежа.

Со опционалниот телефонски интерфејс "Comfort" со индуктивна функција на полнење, Вашиот мобилен телефон ќе се полни безжично. Благодарение на индуктивната врска со надворешната антена, тој има квалитет на говор од прва класа. Така ќе зборувате сосем удобно и слободно за време на патувањето.

Системи за помош

Избегнете непотребен стрес. Дури и кога сте навикнати да ги земате работите во свои раце. T-Roc може да Ви олесни во многу ситуации. Во најдобар случај неговите системи за помош Ви помагаат дури и да избегнете незгоди.

Релаксирано возење

T-Roc го овозможува тоа за Вас.


Нема само во критични ситуации да се радувате на системите за помош како серискиот "Lane Assist", опционалното автоматско регулирање на растојанието, опционалниот систем за помош при застој, како и "Emergency Assist" кој може да се добие по желба. Затоа што возењето можете да го направите уште покомфорно и во секојдневието.

Повеќе информации

Front-Assist со City функција за вонредно сопирање

Останете целосно релаксирани при полни улици.

Дали некогаш посакувате помошник, кој наместо Вас ќе го набљудува сообраќајот пред Вас? Со серискиот систем за надзор на околината "Front-Assist" со вклучена City функција за вонредно сопирање и препознавање на пешаци ќе патувате порелаксирано.

Повеќе информации

Park Assist и помош при паркирање

Освојте ја улицата. И слободното место за паркирање.

Паркирањето може да биде тест за трпение. Колку е добро, што во новиот T-Roc на располагање Ви стојат опционалните системи за помош при паркирање и процесот на паркирање е толку многу поедноставен.

Повеќе информации

"Blind Spot" сензор со систем за помош при излегување од место за паркирање

Вака Вашиот T-Roc Ви помага при менување на коловозна лента и излегување од место за паркирање.

Опционалниот "Blind Spot" сензор со систем за помош при излегување од место за паркирање Ве предупредува за време на возењето во рамките на системските граници за возила во мртов агол. При излегување од место за паркирање наназад, тој ги набљудува областите странично и зад Вашето возило.

Повеќе информации

Комфор

Кој одговара на Вашиот животен стил. Комфорно и просторно конципиран, T-Roc Ви нуди голем слободен простор за да ја истакнете Вашата личност. За тоа придонесуваат прогресивните елементи на дизајнот - и многубројните можности за индивидуализирање.

Индивидуален дизајн

Индивидуален дизајн
Индивидуален како Вас.

Токму, како што посакувате: Дизајнирајте ја внатрешност на T-Roc Design според Вашите сопствени преференци и со акценти во боја дадете му лична нота.

Повеќе информации

 

Кокпит

Кокпит
Во кокпитот имате пристап до сè.

Добредојдовте во кокпитот! Овде сè е ориентирано кон тоа, секое Ваше возење да биде пријатно. А со повеќефункцискиот управувач (сериски од T-Roc Design) ќе управувате со многу функции, без да мора да ги тргнете рацете од управувачот.

Повеќе информации

 

Простор

Простор
Седнете над сè.

Оној кој не сака да се задоволи со вообичаеното, тој посакува и слободен простор. Тоа можете да го имате! И покрај компактните димензии, T-Roc нуди многу место за патници и багаж. Дополнителен плус е пријатно повишената позиција на седење.

Повеќе информации

 

Комфор

Комфор
Направете да Ви биде удобно.

Ве молиме качете се и чувствувајте се пријатно. Во T-Roc Ве очекуваат комфорни седишта и по желба висококвалитени опреми на кожа со акценти во боја и панорама издигнувачки покрив, за кој Вашите сопатници ќе ги отворат очите.

Повеќе информации

 

Технологија

Ефикасна и флексибилна како Вас. Очекувате перформанс - особено од Вашиот автомобил. За тоа T-Roc опционално го има со 4MOTION за добра тракција скоро на секоја подлога, спортско подвозје за оптимирано ракување и адаптивно регулирање на подвозјето DCC.

Перформанс
Подвозје
4MOTION Active Control

Перформанс
Затоа што цените, кога енергијата се користи ефикасно.

Со T-Roc нема досада. Тоа го покажува и неговата моќна програма на мотори. Овде амбициозно се пристапува на работите - исто и во поглед на штедливоста.

Подвозје
Искусете ја спортската врска меѓу автомобилот и коловозот.

Спортското подвозје и прогресивното управување ја подобруваат возната динамика, доколку сакате да возите спортски.

4MOTION Active Control
Останете суверени, исто и при предизвикувачки услови на улицата.

Откријте нешто ново! Заедно со опционалниот 4MOTION пого на T-Roc, на располагање Ви стои 4MOTION Active Control и Ви нуди соодветни поставувања за најразлични терени. Дополнително во Onroad режимот преку изборот на возен профил можете да изберете од пет профили.

Информативен материјал за  Новиот Т-Roc

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team