Останете суверени, исто и при предизвикувачки услови на улицата.

4MOTION Active Control.

Подлогата сака да се менува, Вашата радост при возењето не: Доколку се одлучите за T-Roc со 4MOTION погон, можете да активирате возни профили за разни ситуации на улицата - благодарение на 4MOTION Active Control. Притоа имате избор меѓу опциите Snow, Offroad и Offroad Individual. Системот удобно го ракувате преку прекинувач со функција на вртење/притискање. Во дополнителниот Onroad режим можете на пример да го изберете економичниот режим Eco или динамичен спортски режим.

4MOTION Active Control е во контакт со системот за помош при возење по надолнини, системот за помош при поаѓање на нагорнини, електронската контрола на стабилност и електронската блокада на диференцијал. Во зависност од избраниот профил се менуваат карактеристиките на погонот како контролата на педалот за гас, менувањето степени, моторната сопирачка и помошта при поаѓање. Резултат: искуство при возењето, кое е уште полесно - дури и при снег и на неасфалтирани патишта.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team