Останете целосно релаксирани при полни улици.

Front-Assist со City функција за вонредно сопирање.

Некогаш се случува нешто непредвидено, така што потребно е вонредно сопирање. Во такви случаи може да помогне системот за надзор на околината "Front Assist" со вклучена City функција за вонредно сопирање и препознавање на пешаци. Доколку се препознае критична ситуација на поаѓање во рамките на системските граници, "Front Assist" предупредува акустично, како и оптички и подготвува можно вонредно сопирање. Доколку опасната ситуација не се надмине, системот автоматски го воведува сопирањето, кое во даден случај ја намалува брзината на судир однапред. Исто и за време на сопственото сопирање, "Front Assist" му помага на возачот и се грижи - доколку е потребно - да се искористи максималната сила на сопирање.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team