Покажете кои сте.

Карактер.

Дизајнот на T-Roc покажува карактер: висококвалитетен, ориентиран кон детали и авангарден. Извонреден елемент на дизајнот е впечатливиот C столб: Сјајна лајсна ја нагласува долгата линијата на кровот на возилото, специфична за coupé. Истовремено, маркантниот преден дел и јасните странични делови на T-Roc даваат моќен и самоуверен изглед.

 

Спортската форма на Coupé компактниот Crossover оптички го издолжува, исто како и долгото меѓуосовинско растојание со кратките надвиснати делови. Големиот отвор за воздух напред, страничните прагови со црни капаци на тркалата и моќниот дифузер назад покажуваат колку многу динамика и задоволство за време на возењето се кријат во него.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team