Во кокпитот имате пристап до сè.

Кокпит.

Веќе при првиот пат во кокпитот брзо ќе се снајдете, затоа што инструментите и контролните елементи се поставени ориентирано кон возачот. А по желба, наместо кружните инструменти на располагање Ви стои дигитален Active Info Display. Како екран во боја со висока резолуција тој може да Ви прикаже многу повеќе отколку вообичаениот тахометар.  На пример, во различните профили за информации доставува детални возни податоци или графички приказ на Вашите системи за помош на возачот. Заедно со навигациски систем, мапата можете да ја вклучите на големо пред Вас - комфор, кој ќе го цените.

Сериски во кокпитот на T-Roc Sport и T-Roc Design Ве очекува повеќефункциски управувач со кожа која е лесна за држење. Така ќе ракувате со голем број на функции, како Infotainment системот, без да мора да ги тргнете рацете од управувачот. Предност, во која можете да уживате како опција исто и во основната варијанта на T-Roc. Доколку се одлучите за T-Roc со 4MOTION мотор, покрај тоа можете да користите и 4MOTION Active Control. За тоа изберете го саканиот возен профил - од режимот "Schnee"- до режимот "Sport".

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team