Направете да Ви биде удобно.

Комфор.

Во T-Roc ќе ги почувствувате високиот квалитет на материјалите и грижливо избраната опрема. T-Roc Design сериски има предни комфорни седишта. Кај T-Roc Sport возачот и совозачот седат на спортски комфорни седишта, кои особено се приспособени за добро странично држење. Покрај тоа за потпирачите по желба можете да изберете потпори за 'рбетниот столб, кои можете да ги поставите на начин на кој Вашиот грб ќе се одмори.

Навлаките на седиштата Ви нудат можност да му дадете израз на Вашиот сопствен вкус. Опционалната опрема за кожа "Vienna" е особено префинета, затоа што има шарм на стилистички Lounge.

Дополнителна светла точка - во вистинска буквална смисла - е опционалниот панорама лизгачки покрив. Тој пушта повеќе светло во внатрешниот простор на возилото; со тоа ќе искусите уникатно импресивно чувство на простор. Покривот се состои од два големи стаклени делови, при што предниот дел располага со електрична функција за подигнување и лизгање. При силна сончева светлина стаклениот покрив може целосно да се покрие со ролетната која се наоѓа под него, со притискање на копче.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team