Останете добро поврзани во мрежа.

Комфорна телефонија.

Сосема комфорно: Опционалниот телефонски интерфејс "Comfort" располага со индуктивна функција за полнење и носи дополнителен USB приклучок за податоци и полнење во Вашето возило. Поврзувањето со антената исто така се врши индуктивно. Добрата страна: Заедно со висококвалитетниот микрофон во внатрешниот дел на покривот и емитувањето на звук преку интерните звучници се овозможува многу добар квалитет на говор. Повеќе не е потребен држач. Сосема убаво - и сосема практично.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team