Затоа што цените, кога енергијата се користи ефикасно.

Перформанс.

Сакате задоволство за време на возењето, но не по секоја цена? TSI бензинските мотори за новиот T-Roc импресионираат со моќност и ефикасност. Остварете профит од максимален вртежен момент веќе при низок број на вртежи. Штедливите TDI мотори се дизел мотори со турбо полнење и директно вбризгување на гориво со Common-Rail технологија. Тие работат особено тивко и благодарение на високиот вртежен момент поддржуваат и спортски начин на возење.

За T-Roc добивате и TSI¹ и TDI агрегати со погон на сите тркала 4MOTION, како и TSI мотори со активно управување на цилиндри¹. Тоа го оптимира степенот на ефикасност на моторот со исклучување на два внатрешни цилиндри при намалена потреба за моќност. Притоа вие возите сосема вообичаено и преку повеќефункцискиот приказ можете да набљудувате во кој режим моментално се наоѓа моторот.

Setzt zu einem späteren Zeitpunkt ein.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team