Искусете ја спортската врска меѓу автомобилот и коловозот.

Подвозје.

Опционалното спортско подвозје Ви носи уште поголемо задоволство за време на возењето при одлично управување. Затоа што нуди особено силно приспособување на пружини, амортизери и стабилизатори. Така ќе можете оптимално да ја искористите моќноста и покрај тоа да ја задржите контролата.

Опционалното прогресивно управување¹ овозможува подобра контрола при спортско возење и се грижи за дополнителен комфор во секојдневната употреба. На тој начин прогресивната трансмисија го намалува работењето на управувачот при паркирање и истовремено ја зголемува возната динамика со директно маневрирање на управувачот на улици со кривини.

Setzt zu einem späteren Zeitpunkt ein.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team