Бидете забележани.

Светло.

Другите ќе Ве гледаат онака како што Вие ќе се прикажете. Тоа пред сè важи за посебниот дизајн на светло на T-Roc. Тој е сериски опремен со LED светло за дневно возење, кое проминентно може да се види во предниот браник. Заедно со сериските халогенски фарови, тоа се прикажува во компактен линиски дизајн. Доколку се одлучите за опционалните LED фрови (сериски кај T-Roc Sport), ќе привлечете погледи со впечатлива прстенеста оптика. Бидејќи овде функцијата на трепкачи е вградена во светлото за дневно возење, особено привлекува погледи кога свртувате или ја менувате коловозната лента. Со тоа LED светлото за дневно возење претставува еден од доминантните елементи на дизајн на T-Roc.

 

Благодарение на задните светла во LED техника, впечатлива светлосна сигнатура поседува и задниот дел на T-Roc. Кај T-Roc Sport задните светла се во маркантна темноцрвена боја.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team