Експресивен дизајн за Вашето секојдневие.

T-Roc Design.

T-Roc Design Ви овозможува голем простор за дизајн. За избор по желба имате сјајни 17-инчни тркала од лесен метал во други бои. Покрај тоа, со различните лакови во две бои² можете да поставите дополнителни, индивидуални акценти. Акцентите од хром го нагласуваат спортскиот изглед на Вашиот T-Roc. Тие на пример се наоѓаат како рамка на црната решетка за ладење и на трапезоидните маски во задниот дел на возилото. Дифузерот напред, како и назад е во сребрена боја.

При влегување Ве очекува амбиелнталното осветлување ² во бела боја: Осветлените декоративни лајсни, светлата за читање напред и назад и осветлувањето на просторот за стапала создаваат особено пријатна атмосфера. За Dash Pad - дизајнерската маска на инструментната табла - можете да изберете меѓу четири различни бои² и на тој начин внатрешниот простор да го оформите целосно по Ваш вкус.

Седнете на удобните комфорни седишта, кои по желба може да се добијат во една од двете варијанти на висококвалитетната кожа "Vienna". Од оваа пријатна почетна позиција релаксирано ќе телефонирате преку телефонскиот интерфејс за време на возењето.

Ја донесовте Вашата омилена музика на USB стик? Благодарение на интерфејсот за USB таа може едноставно да се репродуцира преку звучниците на T-Roc Design. На тој начин брзо ќе ја надминете досадата.

Препознавањето на умор може да Ви биде од значајна помош при подолги патувања: Штом се регистрира отстапување од вообичаеното управување¹, препознавањето на умор препорачува пауза преку оптички и акустични сигнали.

Влезете: Ве очекува целосно задоволително доживување за време на возењето.

Im Rahmen der Grenzen des Systems.

Optionale Mehrausstattungen gegen Aufpreis.

Затвори
Мени
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team