Покажете спортски дух.

T-Roc Sport.

Кој може да одолее? Тркалата од лесен метал со големина од 17 инчи и доминантните сјајни црвени дискови на сопирачки се грижат за изглед, кој не се заборава брзо. Во прегледот одзади, темноцрвените задни светла во LED техника го нагласуваат спортскиот изглед. Вратата од багажниот простор и задните странични стакла исто така се затемнети¹ и така најдобро се вметнуваат во спортскиот целосен изглед на T-Roc Sport. Затемнувањето апсорбира дел од сончевата светлина и со тоа се грижи за посебно светлосно расположение во внатрешниот простор. Така можете полесно да останете смирени, дури и кога срцето брзо Ви чука при толку големо задоволство за време на возењето.

 

Покрај тоа, во внатрешноста Ве очекува црн внатрешен дел од покривот, а амбиенталното осветлување¹ Ви овозможува да потонете во пријатна атмосфера. Додека осветлувањето на просторот за стапалата е во бела боја, декоративните лајсни ќе бидат осветлени во црвена боја. За чувство на мото-спорт се грижат педалите од не'рѓосувачки челик, а серискиот повеќефункциски управувач од кожа лесно лежи во рака. Спортските комфорни седишта за возачот и совозачот нудат значајно странично држење и со интегрираните потпори за 'рбетниот столб кои може рачно да се поставуваат придонесуваат удобно да седите и за време на долги патувања. Сериски се предвидени со материјал во дизајн "Gem", сепак по желба на располагање Ви стојат и седишта со кожа "Vienna" .

Optionale Mehrausstattungen gegen Aufpreis.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени

Самоуверен. Од почеток. Новиот T-Roc.