Секогаш добар перформанс.

Always on

Повеќе не Ви е потребен Вашиот паметен телефон во автомобилот за да воспоставите врска со интернет. Затоа што eSIM-картичката која е вградена во Touareg го олеснува користењето на онлајн услуги и интернет радио.

Со "connected Radio" на пример ќе ги слушате Вашите избрани радиостаници, дури и кога сте ја напуштиле областа на емитување. Оваа функција на "хибридно радио" имено може самостојно и лесно да префрлува од теренски радиоприем на интернет стриминг.

Благодарение на "Always on" може да се примат најновите сообраќајни информации од интернет. Врз основа на тие предвидувања, во зависност од обемот на сообраќајот ќе добиете предлози за рути за побрзо да стигнете до Вашата цел.

Дополнителна предност; Софтверот секогаш е ажуриран, затоа што ажурирањата за мапите и уредите може да се добијат онлајн. Исто така не мора да одите во сервисна работилница, нито рачно да извршувате ажурирања.

Затвори
Мени
Затвори мени
Затвори
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team