Потонете го внатрешниот простор во Вашата омилена боја.

Амбиентално осветлување

Со индиректно светло, амбиенталното осветлување во Touareg се грижи за пријатна атмосфера. Опционално може да се добие и во повеќе бои. Може да изберете од 30 различни бои - во зависност од Вашето расположение или преференците на сопатниците. Како би изгледало со темно-зелена, елегантно сина или силно црвена боја? Во еднолична боја арматурите, средишната конзола и вратите се предвидени со контуриран светлосен раб. Индиректното светло исто така ја прима избраната боја. Она што е уште повпечатливо: Вашата боја се презема и во дигиталните прикази, доколку се одлучите за Innovision кокпитот.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team