Постојат уште апликации за Вашиот Touareg.

App-Connect & Media Control

За сè има апликација. А за Touareg има многу. App-Connect со Android Auto™, Apple CarPlay™ и MirrorLink® Вашиот паметен телефон може да го поврзе со Infotainment системот во возилото. Поврзани во мрежа на тој начин, во Touareg ќе ракувате со избраните апликации од Вашиот мобилен телефон со помош на екранот на допир. Сè повеќе апликации ги користат информациите на возилото за возбудливи функции: "My Guide" со оглед на временската прогноза и часот може да Ви прикажува интересни цели во околината. Со "My Rules" можете на пример автоматски да испратите SMS порака дома, штом ќе пристигнете на целта.

Volkswagen Media Control за Android и iOS може да ги вклучи и Вашите сопатници. Затоа што со паметен телефон или таблет тие ќе може далечински да ракуваат со Infotainment системот. Така на пример сосема едноставно се избираат музички програми или се пренесуваат навигациски цели од адресарот - дури и од задните места.

Затвори
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Затвори мени
Start Video

Достапен во салоните на Volkswagen. Новиот Touareg.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Вашиот Volkswagen Team